Dekoracyjny tynk kornik odróżnia się od innych możliwością stosowania zarówno jak na zewnątrz tak i wewnątrz pomieszczenia.

Chociaż należy zauważyć, że częściej ten rodzaj tynku stosuje się dokładnie w celu wykończenia elewacji budynku lub domu, ze względu na jego odporność na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Ten rodzaj tynku nazywa się kornikiem ponieważ rysunek, tworzony w trakcie nałożenia warstw płaszczyzny przypomina ślady żuka-kornika, pozostawione im w drewnie.

Na rynku znajdziesz mnóstwo ofert wielu producentów, proponujący swoją recepturę i skład. Przy wyborze musimy zwrócić uwagę na ziarnistość i typ tynku. Należy również pamiętać, że tynk nakłada się cienką warstwą, więc ściany powinny być starannie przygotowane i są idealnie wyrównane.

W zależności od technologii prowadzenia prac tynkarskich (sposobu nałożenia tynku, następnie fugi) będzie zależeć i obraz (rysunek), który osiągniemy w końcu. 

Obraz (rysunek) wybierzesz ten, który najbardziej będzie komponować się z projektem.

Jeśli potrzebujesz dekoracyjny tynk kornik skontaktuj się wyłącznie z nami. Złożymy Ci najlepszą ofertę i razem osiągniemy najlepsze wyniki.