Te tapety cieszą się największą popularnoscią wśród konsumentów.

Zwykle tapety winylowe dostępne są w dwóch wariantach z wykorzystaniem różnego podłoża, które może być na papierze i na flizelinie.

Wszystkie rodzaje tapet winilowych posiadają doskonałe wlasciwosci ekspluatacyjne. Gęste i elastyczne tapety winylowe dobrze nadają się do mycia i czyszczenia (wilgotną, miękką gąbką lub szczotką w zależności od rodzaju tapet winylowych).

Tapety winylowe można podzielić na trzy rodzaje, różniące się między sobą sposobem powstania, wyglądem i ceną:

- winyl piankowy (przestrzenny), tapety ze spienionego winylu produkowane są metodą zimnego tłoczenia wzoru na winylu. Ich zewnętrzna powierzchnia nie jest gładka i zawsze ma wyraźną rzeźbę. Rolki tej tapety przestrzenne i grube, ale jednocześnie są bardzo lekkie, a więc nie powodują dużych trudności podczas klejenia;

- tak zwany winyl do kuchni  (idealne do zmywania tapety),winyl do kuchni lub jak ich nazywa się u mistrzów "idealne do zmywania tapety" są opracowane przez producentów wyłącznie dla kuchni i łazienek. Takie tapety składa się z winylu zawierającego gumę, na widok są bardzo gęste i oczywiście są najtrwalsze do wody i zabrudzenia. Te tapety można śmiało przykleić nawet nad kuchennym blatem lub w łazience zamiast płytek ceramicznych. 

- płaski winyl (sitodruk), sitodruk (płaski winyl lub tapety satynowe) najbardziej popularny rodzaj tapety i sposób wykończenia ścian na dzień dzisiejszy. Sitodruk jest produkowany metodą tłoczenia na gorąco wzór na górnej powierzchni tapety, co daje możliwość wcielenia się w takich tapecie wszelkie markowe plany i pomysły. Górna powierzchnia takich tapet jest zawsze gładka i wytrzymała, są one zarówno matowe, jak i z perłowym połyskiem lub platyną.

Ukladanie tapety winylowej każdego rodzaju wymaga posiadania bardzo dobrej wiedzy tajników technologii klejenia tapet tego typu.

Najważniejsze co musisz wiedzieć podczas klejenia tapet winylowych, że trzeba starannie przygotować ściany, wybrać odpowiedni klej, i w żadnym wypadku nie zapominać o zachowaniu odpowiedniej temperaturze w pomieszczeniu. 

Ułożymy dla Ciebie wszelkie rodzaje tapet winylowe, które zdecydujesz wybrać.