Płyty laminowane są pokryciem podłogowym wykonanym na bazie drewnopochodnych płyt o wysokiej gęstości, na które nakłada się papier z wzorem-imitacja i przezroczystą warstwą ochronną.

Dekoracyjna widoczna warstwa laminatu najczęściej imituje strukturę drzewna. Płyty laminowane przedstawione w ofercie ze wględu na powierzchnię: gładka, matowa, półmatowa, lub połyskliwa; ze wględu na fakturę: górna warstwa może imitować tekstury drewna lub innych materiałów prześladując tendencje do coraz większego realizmu. Kompozycje kolorystyczne otrzymują nazwy tych drzew, rysunek których naśladują: biały dąb, czarny dąb, klon, wiśnia, orzech, merabu, brzoza, drzewo tulipanowe.

Ponadto, panele paminowane mogą mieć aspekt na obwodzie lub na dłuższym boku, powierzchnia płyt laminowanych może być urządzona z imitacją różnych roślinnych faktur: juta, len, kokos, zebrano.

Ppodłoga laminowana dzieli się na klasy ze względu na poziom odporności na ścieranie. Klasy mają oznaczone są 21 do 34.

Klasy płyt laminowanych różnią się między sobą grubością paneli. Grubość określa:

• Ogólną wytrzymałość powłoki;

• Poziom izolacji termicznej podłogi;

• Poziom izolacji akustycznej;

• Długość okresu jego eksploatacji.

Układanie paneli jest procesem dość prostym, jeśli przestrzegać się wszystkich procesów technologicznych. Prawidłowe układanie wymaga uwagi i umiejętności pracy z narzędziem.

Należy pamiętać, że płyty laminowane układa się na specjalny podkład, spełniający rolę paroizolacji, absorpcji hałasu i amortyzatorów.

Jednak lepiej powierzyć układanie laminatu profesjonalistom, czyli nam. W krótkim czasie wykonamy wysokiej jakości układanie laminatu "pod klucz" - od demontażu starej posadzki, do układania nowych płyt laminowanych.