Tynk wenecki jest jednym z najstarszych rodzajów robót tynkarskich, został wymyślony przez Rzymian i używany w pracach wykończeniowych od ponad tysiąca lat.

Tynkiem weneckim jest pokrycie ścian imitujące przecięcie kamienia. Tynk wenecki nałożony przez doświadczonego mistrza przypomina dzieło sztuki i potrafi przystroić każde wnętrze.

W skład tynku weneckiego wchodzą tylko składniki naturalne, marmur, wapień i gips bez żadnych sztucznych domieszek. Faktycznie, w ciągu wielu wieków skład materiału się nie zmienił.

Wenecki tynk tworzy efekt marmuru i/lub innych wiele naturalnych gatunków i odmian kamienia. Podobny efekt uzyskuje się przy pomocy specjalnej techniki nakładania, w trakcie której materiał nakłada się szpatelkiem małymi liniami od czterech do dziesięciu warstw. Od umiejentości wykonawcy zależy stworzony rysunek stiuku.

Jeśli chcesz, możesz własnoręcznie nałożyć stiuk wenecki, ale musisz doskonale znać jego właściwości, raczej wszystkie funkcje i właściwości materiałów, wchodzące w skład tynku weneckiego. 

Jeśli chcesz, by tynk wenecki został nałożony przez profesjonalistów, koniecznie masz zamówić tą usługę w naszej firmie. Zaoferujemy najlepsze ceny i terminy wykonania prac tynkarskich.

Dobierzemy fakturę i kolor pokrycia do każdego wnętrza i mebli, oczewiście zgodnie z decyzją Klienta, bo przecież Klient tworzy projekt, który my ucieleśniamy w życie zgodnie z ogólnym planem remontu lub designem wnętrza.