Tynkowanie dekoracyjne jest dość skomplikowanym procesem technologicznym, polegającym na nałożenie kilku warstw powłok, które winny być kompatybilne między sobą, a jeszcze dokładnie dopasowane do wszystkich aspektów procesu technologicznego od nałożenia do wyschnięcia i malowania.

Istnieje również ogromna ilość materiałów i komponentów do różnych procesów i etapów tynkowania.

Rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów tynku:

Tynk strukturalny jest przedstawiony w postaci ziarnistej masy z granulami. W skład tynku wchodzą także kruszywa fakturujące (włókno drzewne i kamienie), dzięki którym można uzyskać wybraną strukturę. Bazą dla tego materiału może być mineralna, silikatowa lub lateksowa substancja ściągająca;

Fakturowy – najbardziej popularny i stosunkowo tani rodzaj tynku. W postaci wypełniacza występują włókna drewna, drobne kamyki, mika itp. Te składniki nadają powierzchni efektu trójwymiarowego, czego nie uda się osiągnąć w drodze tapetowania lub malowania.

"Wenecki" tynk jest uniwersalnym rodzajem wykończenia ścian - z jednej strony imituje cenne gatunki kamienia, z drugiej – stosowany przez projektantów w trakcie tworzenia obrazów i innych dekoracji na ścianach. Ma pewne trudności polegające na nakładaniu kilku warstw spoiwa, fugi itp.

Flokowany tynk jest najbardziej nowoczesnym pokryciem ze wspaniałym efektem. Powłoka jest nanoszona w kilka warstw: podstawa klejowa, same floki, czyli kolorowe nierozpuszczalne cząstki, i powłoka lakiernicza.

Mineralny tynk na bazie wapna o średnim uziarnieniu, do zastosowania wewnętrznego w dekoracji pomieszczenia. Wyróżnia się szeroką gamą kolorów, naturalnoścą, jest bardzo trwały i stosunkowo tani.

Posiadamy duże doświadczenie wykonania tynków dekoracyjnych prawie ze wszystkich znanych materiałów, co pozwala wykonać nam sprawnie pracy tynkowe w terminy, ustalone przez zamawiającego.

Jeśli chcesz nałożyć tynk dekoracyjny skontaktuj się z nami.