Deska podłogowa warstwowa to jeden z rodzajów posadzek drewnianych.

Ten rodzaj pokrycia podłogowego ma dość skomplikowaną konstrukcję, w którym kilka warstw są mocowane (sklejone) między sobą.

Wszystkie warstwy włókna umieszczone prostopadle względem sąsiednich warstw. To daje desce największą odporność na działanie siły zewnętrznej i wpływy klimatyczne.

Górna warstwa jest najważniejsza, do jej produkcji są używane różne gatunki cenne (szlachetne) drewna, w trakcie cięcia drewna są stosowane różne technologie.

W warunkach fabrycznych na warstwę wykoǹczeniową nakłada się do 6-7 warstw lakieru (podłoga lakierowana), który w ten sposób chroni drewno przed ścieraniem. Niektóre rodzaje parkietów obrabiają olejem (podłoga olejowana).

W zależności od liczby warstw istnieją takie rodzaje posadzek z drewna:

• jednolamelowa 

• dwulamelowa

• trójlamelowa

• czterolamelowa

Technologia układania deski podłogowej, jak i proces montowania, w ciągu ostatnich lat uległa istotnym zmianom

W celu ułatwienia procesu montażu deska podłogowa została wyposażona w system rygielnego połączenia z sąsiednimi deskami między sobą. Jej trójwarstwowa struktura w tym przypadku nadaje połączeniu rygielowemu jeszcze więcej zaufania. W tym odpada nawet konieczność klejenia lub mocowania do podłoża podłogi.

Układanie deski podłogowej można wykonać samodzielnie, do tego potrzebne są umiejętności w posługiwaniu się narzędziem oraz posiadanie wiedzy i technologii układania deski podłogowej.

Jeśli potrzebujesz szybkio i jakościowo ułożyć deski podłogowe, skontaktuj się z nami w dowolny sposób. Złożymy Ci najlepszą ofertę!