Tekstylne tapety nie tylko piękne ale i i unikalne w istocie.

Technologia produkcji tekstylnych tapet jest nieco bardziej skomplikowana.

Najpierw należy przygotować płótno tekstylne, a następnie na niego przykleić osnowę, a potem razem wysuszyć w komorach z promieniowaniem podczerwonym. Istnieje również technologia wedlóg której do osnowy przymocowane są nici, a nie całe płótno.

Ponadto, w zależności od sposobu nanoszenia materiału na osnowę, tapety tekstylne z kolei dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy - to kiedy na papierową osnowę lub na osnowę z flizelinu w określonej kolejności nakłada się poszczególne nici tekstylne o różnych kolorach, a tym samym tworząc fakturę i rysunek. Drugi – to na tę samą osnowę umieszczony jest już gotowy materiał. W postaci wierzchniego materiału może być wykorzystana praktycznie dowolna tkanina, zarówno jak naturalna (len, filc, jedwab, juta, bawełna, sierść), tak i sztuczna (wiskoza, poliamid, poliakryłl). W dowolnym razie po ułożeniu tapety, osiągamy efekt sciany tapicerowanej.

Faktura tkaniny tapet tekstylnych jest gładka, szorstka, aksamitna, mogą byz zarowno jak jednotonowymi, tak i z rysunkiem skomplikowanym kwiatowym lub abstrakcyjnym.

Należy zauważyć, że montaż tapety tekstylnej wymaga dużej umiejętności mistrzów tapeciarzy, ponieważ są te tapety cięższe i nie dopuszczają trafiania kleju na powierzchnie wierzchnią, ponieważ pozostają nieusuwalne plamy. Wtedy montaż tekstylnych tapet na papierze wymaga od mistrza podejścia do procesu z najwyższą starannością i dokładnością, ponieważ musi nakladac klej nie tylko na ściany, ale i na tapety.

Doświadczenie naszych pracowników pozwala układać tekstylne tapety, zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w biurach na bardzo wysokim poziomie.