Wylewka podłogowa, czyli podkład pod przyszłą posadzkę, to bezszwowa polimerowa podłoga, powstaje na skutek wlewania i rozprzestrzenia mieszanki na podłogę. Po wysychaniu tworzy idealnie gładką powierzchnię. Ten rodzaj pokrycia jest powszechnie stosowany do wszystkich rodzajów pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych.

Wylewki zazwyczaj podzielają na 4 podstawowe grupy:

• zawierające metakrylan metylu;

• epoksydowe;

• cementowo-akrylowe;

• poliuretanowe.

Oprócz tych czterech rodzajow istnieje wiele kombinowanych mieszanin. Ponadto, w każdym przypadku specjaliści dobierają dodatki, pozwalające nadać powłoce dodatkowe właściwości.

Istnieje wiele rodzajów i metod wylewania, są berdzo zróżnicowane i wymagają doświadczenia i kwalifikacji pracowników. Taką pracę najlepiej powierzyć profesjonalistom, czyli nam.

I należy pamiętać przed przystąpieniem do procesu wylewania mieszanki, należy starannie przygotować podłoże. Podłoże najpierw nalezy wyszlifować, potem zagruntować uprzednio czyszcząc je z kurzu i brudu.

Po całkowitym wyschnięciu, powierzchnię malują w żądany kolor, nadają jej błyszczącego lub matowego efektu, dekorują i, na koniec, pokrywają warstwą specjalnego materiału przezroczystego. Plan i kolejność prac mogą się różnić w zależności od tego, jak powinien wyglądać efekt końcowy. Im bardziej złożony obraz, tym więcej etapów będziesz musiał wykonać.

Jeśli zastanowiłeś wykonać wylewkę, chętnie stworzymy wyjątkowe pokrycie dla Ciebie zgodnie z Twoim projektem i życzeniem.